برداشت‌های دولت از حساب شرکت فرودگاه ها منطقی نیست

برداشت‌های دولت از حساب شرکت فرودگاه ها منطقی نیست

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران عنوان کرد : برداشت‌های غیرمنطقی دولت و وزارت اقتصاد از حساب شرکت ، موجب شده است توان مالی شرکت فرودگاه‌ها کاهش یافته و ناوبری هوایی سال آینده تضعیف شود .
به گزارش پایگاه فرودگاهی ، رحمت‌الله مه‌آبادی در رابطه با آزادسازی تعرفه‌های فرودگاهی اظهار داشت : یکی از وظایف حرفه‌ای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور این است که هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی را افزایش ندهند .
وی ادامه داد : در حال حاضر حداقل رقم برای تعرفه‌‌های فرودگاهی اعمال می‌شود و کمترین عوارض خدمات فرودگاهی را از ایرلاین‌ها در پروازهای مسافری دریافت می‌کنیم؛ این تعرفه‌ها در مقایسه با دنیا کمترین ارقام است .
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کر‌د : بابت پروازهای داخلی مبلغ ۷ هزار تومان و بابت پروازهای خارجی مبلغ ۳۵ هزار تومان دریافت می‌شود .
مه آبادی افزود : یکی از نهادهایی که همه هزینه‌های آنها را ما در فرودگاه پرداخت می‌کنیم به واسطه خروج از هر یک مسافر ۷۵ هزار تومان دریافت می‌کنند در صورتی که خدمات خاصی هم ارائه نمی‌دهند .
وی بیان کرد : ماده ۱۶۱ قانون برنامه پنجم چند نقطه عطف دارد که یکی از آنها آزادسازی نرخ‌ها است که ما با مقررات‌زدایی شروع کردیم و اگر آن شبکه پروازی هم آزاد شود می‌توانیم اعلام کنیم که آزادسازی اجرا شده است .
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود : یکی از نکات مهم آزادسازی نرخ‌ها ، حذف تخفیفات تعرفه‌‌ای تکلیفی است که هم در ماده ۱۶۱ ‌و هم در موادی دیگر از قانون برنامه به آن اشاره شده است .
مه آبادی با اشاره به اینکه دولت مکلف‌ است‌ بنگاه‌های اقتصادی حتی دولتی را از تخفیفات تکلیفی معاف کند، بیان کرد :‌ ما سالانه ۳۶۰ میلیارد تومان خدمات رایگان به قسمتی از بخش‌های لشکری و نظامی در فرودگاه ارائه می‌دهیم و‌ حتی سرمایه‌گذاری‌های سنگینی برای بخش‌های نظامی و لشکری در فرودگاه داشته‌ایم که البته حمایت از این بخش‌ها ضروری است .
ایشان با تأکید بر اینکه نظام بنگاه‌داری با نظام فروش خدمات رایگان متفاوت است، گفت : لازم است دولت کمک کند تا ما بتوانیم خود درآمدهای خود را استفاده کنیم و در زیرساخت‌ها به کار بندیم .
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه صنعت هوانوردی صنعت گرانی است و استهلاک در آن بالا است، اضافه کرد : زیرساخت‌ها به سرعت مستهلک می‌شوند و باید به سرعت بازسازی‌ها افزایش یابد .
رحمت الله مه آبادی خاطر نشان کرد : به واسطه عدم وجود منابع، اغلب زیرساخت‌های ما فرسوده شده که ‌لازم است دولت شرایطی را فراهم کند تا مطابق روال قانونی درآمدها در این حوزه سرمایه‌گذاری شود .
وی ادامه داد : شرکت فرودگاه‌های کشور، شرکتی درآمد – هزینه‌ای است و امکان سرمایه‌‌گذاری برای توسعه منابع خود را ندارد بلکه باید همه درآمدهای خود را در بخش فرودگاهی و فضا هزینه کند؛ در واقع هرچه منابع مالی داریم باید صرف ساخت ترمینال، توسعه فرودگاه و ایجاد زیرساخت برای فضای کشور کنیم .
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کرد : امسال همه منابع خود را مصرف کرده‌ایم و منفی هم شده‌ایم اما متأسفانه برداشت‌های غیر منطقی از سوی دولت از حساب‌های ما انجام می‌شود .
مه آبادی گفت : با وجود آنکه وظایف قانونی خود را برای پرداخت سود سهام و مالیات انجام داده‌ایم اما این برداشت‌ها توسط دولت و وزارت اقتصاد انجام و موجب شده است توان مالی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور در سال آینده بسیار کاهش یابد و با مشکل مواجه شویم .
وی اظهار داشت : روزانه حدود ۲ هزار پرواز در فضای سرزمینی کشور کنترل می‌شود که ۹۲۵ پرواز مربوط به پروازهای عبوری و بقیه مربوط به پروازهای داخلی و خارجی است.
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پایان تاکید کرد : فعلاً نقدینگی برای پرداخت پیمانکاران نداریم و سال آینده اگر اصلاحیه‌ای انجام نشود قطعاً نخواهیم توانست پروژ‌ه‌های توسعه‌ای در فرودگاه‌های کشور را اجرا کنیم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.