ورودی زیبا با معماری نوین برای فرودگاه بین‌المللی کرمان

ورودی زیبا با معماری نوین برای فرودگاه بین‌المللی کرمان

بر اساس تفاهم صورت گرفته میان شهرداری کرمان و مدیرکل فرودگاههای این استان، بخش ورودی فرودگاه مرکز استان با الهام از هنر، تمدن و فرهنگ ایرانی طراحی و ساخته می شود.
به‌ گزارش روابط‌ عمومی فرودگاه‌های استان کرمان براساس این تفاهم که میان محمد نخعی مدیرکل فرودگاه‌های استان و سرپرست شهرداری منعقد شد٬ این برنامه در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

محمد نخعی با اشاره به لزوم زیبا سازی و ایجاد ورودی برمبنای معماری نوین برگرفته از پیشینه تاریخی دیار کریمان اظهار داشت: طبق توافق و براساس تشریک مساعی خوب سرپرست شهرداری کرمان عملیات اجرایی احداث ورودی نوین با ارائه نقشه‌های معماری مد نظر با مشارکت یک سوم سهم اداره‌کل و دو سوم سهم شهرداری انجام می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان از انجام اموری همچون تعویض جداول، پیاده رو سازی، بهسازی فضای سبز ورودی و نیز بلوار ورودی وهمچنین احداث سردر برگرفته از معماری سنتی و نوین بومی کرمان خبر داد و تاکید کرد : چنانچه اعتباری معادل دو میلیارد ریال سهم ادارهکل معادل یک سوم کل هزینه اجرای پروژه، از سوی شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور تخصیص یابد در مدت دوماه با مشارکت دو سومی شهرداری زیباسازی، ساماندهی واحداث ورودی انمام خواهد شد .

گفتنی است؛ در سالیان گذشته و به دلیل عدم احداث میدان ورودی به کرات شاهد تصادفات فوتی، جرحی و نیز تخریبی بوده‌ایم که با احداث میدان مدیریت شده و ایجاد ورودی جدید علاوه بر ارتقاء ضرایب حفاظتی وامنیتی در زیباسازی یکی از مهمترین مبادی ورودی مرکز استان در حوزه داخل وبین‌الملل، نقش بسیاری خواهد داشت.

یک کامتن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.