ناوگان هوایی ایران نوسازی می‌ شود

ناوگان هوایی ایران نوسازی می‌ شود

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه سهام ایران ایر در سطح بین‌المللی عرضه می‌شود، اعلام کرد : با همکاری شرکت‌های لیزینگ کل ناوگان هوایی را نوسازی می‌کنیم .
به گزارش فرودگاهی ، عباس آخوندی در مراسم پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس هما با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۵۰ فروند هواپیما داریم که ۱۵۰ فروند از آنها فعال هستند، گفت : مابقی این هواپیماها باید اوراق و حذف شوند، چرا که بخش عمده ای از فضای فرودگاه های امام (ره) و مهرآباد را به خود اختصاص داده اند .
وی با بیان اینکه در نوسازی ناوگان هوایی سهم خود را از زنجیره تجاری صنعت در جهان به دست بیاوریم، افزود : آسمان ایران محل عبور هزاران هواپیما است در حالی که سهم اندکی به ایرانیان می رسد .
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بین سال های ۹۰ تا ۹۳ مردم ایران ۱۲ میلیارد دلار پول بلیت هواپیما به شرکت های خارجی دادند، افزود: بازسازی هما به عنوان یکی از مهمترین عناصر صنعت انجام شده است .
آخوندی به برنامه ریزی بلندمدت ناوگان هوایی در کشور اشاره کرد و گفت : با خرید هواپیماهای جدید از ایرباس ظرفیت هواپیماهای موجود ۱.۵ برابر کل صندلی های هواپیما افزایش می یابد .
وی با اشاره به اینکه با این خرید ظرفیت ناوگان هوایی به ۲.۵ برابر افزایش می یابد، تاکید کرد : این یکی از بزرگترین خریدهایی است که در تاریخ صنعت هوانوردی ایران انجام شده است .
وزیر راه و شهرسازی به همکاری با شرکت های لیزینگی برای تامین نیاز شرکت های هواپیمایی اشاره کرد و افزود: به این وسیله سعی داریم که هواپیما در اختیار تمامی شرکت های خصوصی قرار گیرد تا کل صنعت نوسازی شود .
آخوندی به ارتقای سطح مدیریت و آموزش شرکت هما در سطح جهانی اشاره کرد و گفت : ما به دنبال این هستیم تا استانداردهای بین المللی در شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اجرا کنیم .
وی با اشاره به اینکه شرکت ایران ایر باید در سطح جهانی سهام داد و ستد کند، اظهار داشت : باید سهام شرکت هما در بازارهای جهانی عرضه شود و به صورت بین المللی خصوصی سازی آن انجام گیرد .
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ما همزمان صنعت هوانوردی و هما را نوسازی خواهیم کرد ، افزود : ما موفق شدیم اولین گام را برای لجستیک شدن ایران در منطقه برداریم که در این راه منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام راه اندازی شد .
آخوندی با تاکید بر اینکه معامله خرید هواپیما کاملا به صورت شفاف انجام شده است، تصریح کرد : هیچ دلال و واسطه ای وارد این معامله نشده و ما اعلام کردیم که در این معامله حتی یک ریال نباید بابت واسطه گری پرداخت شود که این یکی از افتخارات ما است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.