مشکلات بین‌المللی شدن فرودگاه رشت

مشکلات بین‌المللی شدن فرودگاه رشت

مدیرکل فرودگاه گیلان در جلسه کمیته حمل‌ و نقل هوایی گیلان که در سالن استانداری این استان برگزار شد ،اعلام کرد : وجود برخی مشکلات از بین‌المللی شدن فرودگاه رشت جلوگیری می‌کند .
به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره کل فرودگاه گیلان ؛ فتاح رضوانی در این نشست با تاکید بر اینکه فرودگاه رشت برای بین‌المللی شدن با چالش‌هایی روبرو است، افزود : تبدیل شدن فرودگاه رشت از مرز هوایی به فرودگاه بین‌المللی و رفع موانع موجود از برنامه‌های این فرودگاه است.
وی با بیان اینکه وجود رودخانه‌ها در فرودگاه رشت مخاطره‌آمیز است، تصریح کرد : وجود درخت و ساخت‌ و سازهای بی‌رویه در اطراف فرودگاه رشت از مشکلات جدی این فرودگاه است.
مدیرکل فرودگاه گیلان افزود: نبود زمین برای نصب روشنایی، فرودگاه رشت را با چالش‌هایی مواجه و شاخص‌های داشتن فرودگاه بین‌المللی را کمرنگ کرده است.
فتاح رضوانی با بیان اینکه فرودگاه رشت از بسیاری از شاخص‌ها محروم گردیده است ، گفت: فرودگاهی بین‌المللی است که دارای گمرک، پرواز خارج از کشور، قرنطینه و … باشد.
به گفته رضوانی، در ایران به لحاظ نبود برخی شاخص‌های فرودگاه بین‌المللی، فرودگاه‌ها را دارای مرز داخلی و مرز هوایی تقسیم شده‌اند.
این مسئول از افزایش ۱۰ درصدی پروازها در فرودگاه رشت در مهر ماه سال جاری و مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در جابه‌جایی مسافر ۸ درصد و بار مسافری نیز ۱۵ درصد رشد داشتیم.
وی در پایان تاکید کرد : فرودگاه‌ها از جمله فرودگاه رشت متولی فراهم ساختن زیرساخت‌های مناسب برای نشست و برخاست هواپیماها هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.