لغو۲۰ پرواز در فرودگاه بندر عباس

لغو۲۰ پرواز در فرودگاه بندر عباس

مدیر ترمینال فرودگاه بین المللی بندرعباس گفت: ۲۰ پرواز این فرودگاه به علت شرایط جوی نا مساعد و کاهش دید افقی از صبح امروز دوشنبه لغو شد.

به گزارش فرودگاهی به نقل از ایرنا حسین پاسلار گفت برخی شرکت های هواپیمایی هنوز پروازهای خود به مقصد این فرودگاه را لغو نکرده اند که سرنوشت این پروازها در ساعت های آینده مشخص می شود.

وی ادامه داد: مسافران برای سرگردان نشدن از مراجعه حضوری به این فرودگاه پرهیز کرده و اطلاعات پروازی مورد نیاز خود را از پایگاه اینترنتی فرودگاه بین‌المللی بندرعباس دریافت کنند.

مدیر ترمینال فرودگاه بین‌ المللی بندرعباس اضافه کرد: این فرودگاه به دلیل بدی آب و هوا قابلیت پذیرش پرواز را ندارد و برای انجام شدن یا نشدن پروازها باید در انتظار بهبود شرایط بود.
وی اظهار داشت: مسافرانی که بلیت های خود را از دفاتر خدمات مسافرتی دریافت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به آن دفاتر هزینه پرداخت شده خود را دریافت کنند.

وی بیان کرد: افرادی که بلیت خود را اینترنتی خریداری کرده‌ اند نیز می‌ توانند با شماره پشتیبانی تماس و برای دریافت هزینه پرداختی خود اقدام کنند.

استان هرمزگان دارای ۱۳ فرودگاه است که از این تعداد تنها ۶ فرودگاه در تملک و مورد استفاده شرکت فرودگاه ها قرار دارد.

بیشترین تعداد پروازها با روزانه ۳۸ سورتی پرواز رفت و برگشت در فرودگاه بین المللی بندرعباس انجام می شود و سالانه حدود یک میلیون و ۲۰۰ مسافر از خدمات این فرودگاه برای جا به جایی خود استفاده می کنند.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان نیز در ابن باره به خبرنگار ایرنا گفت: دید افقی در بندرعباس به علت گرد و غبار ناشی از فعالیت سامانه پرفشار سرد شمالی به ۱۰۰ متر کاهش یافت.

مجتبی حمزه نژاد اظهار داشت: کاهش محسوس دما و افزایش ارتفاع امواج دریا در اسکله شهید ذاکری قشم به افزون بر یک متر که در چند ساعت آینده نیز بیشتر می شود؛ از اثرهای دیگر حضور این سامانه در هرمزگان است.

وی ادامه داد : این سامانه از بامداد امروز وارد هرمزگان شده است که با ورود آن شاهد افزایش باد و گرد و غبار در مناطق شرقی ، شمالی ، مرکزی استان و همچنین تنگه هرمز ، دریای عمان و شرق خلیج فارس هستیم.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان ادامه داد: این شرایط با شدت و ضعف تا صبح یکشنبه هفته آینده ؛ استان را زیر نفوذ فعالیت خود قرار می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.