شروع فروش بلیت پروازهای عتبات عالیات به مناسبت اربعین

شروع فروش بلیت پروازهای عتبات عالیات به مناسبت اربعین

معاون عملیات هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت : فروش بلیت پروازهای عتبات عالیات به مناسبت اربعین توسط ۸ شرکت هواپیمایی آغاز شده است .
به‌گزارش اخبار فرودگاهی ؛ محمد خداکرمی افزود : بدین منظور ۵۷۳ پرواز از ۴ تا ۱۸ آذر ماه با نرخ‌های مصوب به مقصد نجف و بغداد انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه فروش بلیت پروازهای عتبات به جز دو شرکت هواپیمایی آسمان و نفت، توسط ۸ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر، تابان، زاگرس، کاسپین، کیش ایر، قشم، ماهان و معراج آغاز شده است٬ اظهار کرد: پیش از این قرار بود بلیت پروازهای نجف و بغداد با نرخ‌های مصوب و به مناسبت ایام اربعین برای بازه زمانی ۵ آذر تا ۱۸ آذر باشد اما به دلیل افزایش تقاضا این پروازها از ۴ آذرماه آغاز می‌شود.
معاون عملیات هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی درباره زمان آغاز فروش بلیت‌های دو شرکت هواپیمایی آسمان و نفت نیز گفت: این دو شرکت هواپیمایی باید با فرودگاه‌های نجف و بغداد هماهنگی‌های لازم را انجام دهند که با تکمیل این فرآیند فروش بلیت این دو شرکت نیز طی روزهای آینده آغاز خواهد شد.
خداکرمی  تاکید کرد: در ضمن یکی دو مورد تخلف در فروش بلیت توسط متقاضیان گزارش شده که توسط سازمان هواپیمایی کشوری رسیدگی می‌ گردد.
وی با بیان اینکه در مجموع پروازهای عادی و فوق‌العاده به مناسبت اربعین ۵۷۳ پرواز رفت و برگشت انجام می‌گیرد، گفت: تاکنون مجوز ۲۵۵ پرواز فوق‌العاده صادر شده است که ۲۴۱ مجوز پرواز فوق‌العاده برای نجف و ۱۴ پرواز فوق‌العاده نیز برای بغداد است.
معاون عملیات هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری همچنین تاکید کرد : سازمان هواپیمایی کشوری تمهیدات و هماهنگی‌های لازم را با شرکت‌های هواپیمایی برای فروش بلیت‌های پروازی به عتبات عالیات انجام داده است.
بر اساس این گزارش، با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت های هواپیمای به رغم اینکه نرخ بلیت پروازهای عتبات نیز مانند سایر مسیرهای خارجی تابع نرخ‌های آزاد است اما به منظور جلوگیری از گران فروشی و سوء‌استفاده از فروش بلیت پروازهای نجف و بغداد در ایام منتهی به اربعین و بازه زمانی ۴ تا ۱۸ نرخ‌های ثابت برای پروازهای عتبات در نظر گرفته شده است به طوریکه نرخ بلیت پروازهای تهران – نجف – تهران ۹۵۰ هزار تومان، تهران- بغداد- تهران ۸۵۰ هزار تومان٬ مشهد- نجف- مشهد یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و مشهد- بغداد- مشهد نیز یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شد. همچنین نرخ بلیت از سایر شهرهای کشور به مقاصد نجف و بغداد با نرخ‌های از مبدا تهران محاسبه می‌شود.
سازمان هواپیمایی کشوری از متقاضیان بلیت سفرهای هوایی درخواست کرد از خرید بلیت از سایت‌های اینترنتی متفرقه که به شرکت‌های هواپیمایی تعلق ندارند جدا خودداری کرده و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت غیرقانونی با شماره تلفن‌های ۶۱۰۲۲۳۵۵- ۶۱۰۲۲۰۱۵، تلفکس ۶۶۰۴۸۰۰۷، پست الکترونیکی shekayat@cao.ir و صندوق پستی ۱۷۹۸-۱۳۴۴۵ دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان هواپیمایی کشوری تماس گیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.