غرفه تبلیغاتی در فرودگاه

غرفه تبلیغاتی در فرودگاه

امروزه مسئولان بسیاری از کشورها به همه چیز از جمله نظافت، دکوراسیون،‌نوع لباس خدمتکاران، غرفه های اجناس و … در فرودگاه توجه و برنامه ریزی جدی دارند چراکه فرودگاه را به مشابه “ویترین” کشور خود می بینند و معتقدند که در همین جا می توان نماد فرهنگ کشور را به مسافران به ویژه خارجی ها نشان داد.
فرودگاه را باید آستانه و دروازه ورود به تمدن و فرهنگ و کشور جدید تلقی کرد که در آن مسافران با اشتیاق فراوان و با چشمانی باز درصدد شناسایی موقعیت جدید، برتری ها و تمایزات آن نسبت به کشور خودشان هستند، از آنجا که چنین روحیه ای در بدو ورود به فرودگاه و ترمینال ها معمولاً بر مسافران حاکم است، هرگونه تبلیغی باحساسیت تمام احساس شده و بعنوان نمادی از آن کشور در ذهن مسافران ثبت می گردد، مشاهده آن برند در شهر و یا فروشگاه و احتمال تهیه نمونه ای از آن محصول برای هدیه به اقوام دور از ذهن نخواهد بود.

وضعیت اجاره غرفه در فرودگاه

غرفه تبلیغاتی در فرودگاه به معنایی واقعی کانون توجه فرودگاه محسوب می شوند و کسانی که قصد سفر با پرواز را دارند برای برآوردن نیازهای مصرفی وخرید سوغاتی از آن شهر یا منطقه و… به سراغ غرفه های فروش محصولات خواهند رفت.

اجاره غرفه در فرودگاه بعنوان یک منبع درآمد غیر هوایی محسوب می شود و غرفه ها به دلیل چهره نمادینی که دارند باعث جذب مشتری خواهند شد. غرفه های موجود در فرودگاه ها معمولا در ترمینال های مسافربری می باشند علاوه بر فروش محصولات و سمپلینگ منبع درآمد بسیاری خوبی از طریق سرمایه گذاری در تبلیغات بشمار می آید.

تعرفه اجاره غرفه در فرودگاه

تعرفه اجاره غرفه (کانتر) در فرودگاه بر اساس مزایدات دوره ای تعیین می گردد و بر همین اساس ارزیابی و کارشناسی دقیقی بر روی غرفه ها انجام نمی گیرد و اجاره غرفه در فرودگاه قیمتی بالایی را به خود اختصاص داده است با این وجود به دلیل میزان رفت و آمد زیاد مسافران و تأثیر گذاری تبلیغات در فرودگاه، استقبال زیادی از اجاره غرفه در فرودگاه می شود.

نمونه ای از تصاویر غرفه تبلیغاتی در فرودگاه

انواع غرفه در فرودگاه

با هدف ایجاد تحول در فضای محیطی فرودگاه ، فری شاپ و غرفه های تجاری با  رعایت حقوق مصرف کننده در ارایه کالاهای با کیفیت نیز آماده بهره برداری تبلیغات و اجاره غرفه در فرودگاه است و همچنین فرودگاه دارای انواع غرفه ها برای فروش محصولات و سمپلینگ می باشد که به ترتیب زیر دسته بندی می شود:

غرفه تجاری : غرفه های تجاری تنها به منظور فروش اجناس و مواد غذایی می پردازد، مانند: غرفه آیس پک،غرفه ساعت،غرفه صنایع دستی و…. می باشد.

غرفه تبلیغاتی و سمپلینگ : غرفه تبلیغاتی و سمپلینگ با هدف برندسازی سعی در جلب نظر مشتری دارد تا با دیدن نمونه ها و یا تست کردن محصولات با کیفیت برند آشنا شوند و فروش محصولات به همان نسبت افزایش یابد.

غرفه خدمات رسانی : غرفه خدمات رسانی برای راهنمای مسافران مورد استفاده قرار می گیرد و قابل اجاره نمی باشد.

برخی از مزایای اجاره غرفه در فرودگاه

با توجه به زمان انتظار مسافرین در فرودگاه تقریبا مدتی کافی در اختیار دارند تا از برخی غرفه های فرودگاهی دیدن کنند و به همین منظور اجاره غرفه در فرودگاه دارای مزایای می باشد که نمونه ای از این مزایا شامل موارد ذیل می باشد:

  • بازدهی بیشتر فروش محصولات
  • توسعه برند
  • جذب مخاطبین هدفمند
  • غرفه سمپلینگ برای انجام تبلیغات به اعتبار برند می افزاید
  • خدمات ازنده به مسافرین
  • تسریع در خرید محصولات

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.