ظرفیت جابه جایی فرودگاه کیش به ۶ میلیون نفر افزایش یافت

ظرفیت جابه جایی فرودگاه کیش به ۶ میلیون نفر افزایش یافت

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: با بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاهی کیش ظرفیت پذیرش مسافر در این فرودگاه از ۲ میلیون گردشگر به ۶ میلیون نفر افزایش می یابد.

به گزارش سایت خبری فرودگاهی و به نقل از ایرنا محمدرضا سعیدی در حاشیه نهمین رویداد بزرگ صنعت هوایی کشور در کیش و در اولین اجلاس مدیران فرودگاهی مناطق آزاد کل کشو، ضمن تشریح ظرفیت های، سرمایه گذاری این جزیره گردشگری در حوزه حمل و نقل دریا، زمین و هوا افزود: جزیره کیش به عنوان سومین فرودگاه پرتردد کشور، در ایام نوروز روزانه شاهد ۱۴۰ پرواز نشست و برخاست است.

وی با تاکید بر ضرورت بهره برداری هرچه بیشتر از ظرفیت های جزیره کیش و افرایش سهم این جزیره در ابعاد بین المللی و منطقه ای اضافه کرد: حدود ۴/۴ میلیارد نفر و ۶۲میلیون تن بار در سال توسط فرودگاه های دنیا جابجا می شود و این حوزه گردش مالی، تجاری و اشتغالزایی زیادی را در جهان به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه گفت: موقعیت کسب و کار در کشورما پیچیده و عین حال برخوردار از ظرفیت های بزرگ و وسیع است که برای بهره برداری این قابلیتها، نخست باید ببینیم در کجای شریان بزرگ اقتصاد دنیا ایستاده ایم، از این ظرفیتها چگونه استفاده کنیم و مناطق آزاد چه نقشی در این رویکرد دارند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری کیش در ادامه سخنان خود با اشاره به اهداف اصلی مناطق آزاد کشور و نقش آن در رشد و توسعه اقتصاد همه کشور، برضرورت شناخت هرچه بیشتر این مناطق بویژه در بخش حمل و نقل هوایی و فرودگاهی و افزایش سهم جهانی در این بخش تاکید کرد.

سعیدی تصریح کرد: منابع زیادی در کشور و پتانسل های بسیار بزرگی در مناطق آزاد داریم که برای به اشتراک گذاشتن این منابع و تبدیل آن به انرژی اقتصادی و ثروت باید گفتگو شود.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به فعالیت های نوآورانه در حوزه های مختلف اظهار داشت: در حوزه فرودگاه ها و حمل و نقل هوایی و یا در هر حوزه ای اگر توجهی به نوآوری نداشته باشیم بدون شک این منابع به هدر می رود، بنابراین راه های بهتر کار کردن برای ما وجود دارد به شرطی که به توسعه قابلیت ها و مهارت ها و هماهنگی بیشتر روی آوریم و نیاز مشتری را بررسی کنیم.

وی افزود: علاوه بر ماموریت سازمان منطقه آزاد کیش در محیط بومی، این منطقه می تواند مرکز یاد گیری انواع فرایند ها تجاری و حقوقی باشد تا بتوانیم با اقتصاد جهانی تعامل درستی داشته باشیم.

سعیدی تاکید کرد: در فرودگاه های مناطق آزاد این زمینه وجود دارد که ما در عرصه هایی که در اختیارمان هست بتوانیم الگوهای قابل ارائه ای برای کل کشور داشته باشیم و بتوانیم در دو حوزه صنعت و مصرف به عنوان الگو شناخته شویم، زمانی این امر اتفاق می افتد که در حوزه توسعه بر قابلیت ها و کار آفرینی درون سازمان تاکید داشته باشیم.

وی اضافه کرد: با ترکیبی از نو آوری و دیجیتالی شدن که این روزها بحث مدیریت منابع را عوض می کند می توان عرصه های جدیدی را برای مناطق آزاد رقم زد و الگو سازی کرد و این الگو را برای سرزمین اصلی نیز ارائه کرد و در این زمینه در مرحله اول نیاز به دانش مدیریت و بهره گیری از افراد متخصص است.

اولین اجلاس مدیران فرودگاهی مناطق آزاد کل کشور همزمان با برگزاری نمایشگاه صنعت هوانوردی، با حضور مدیران و بخش‌های مختلف شهر فرودگاهی، مدیران ۸ فرودگاه مناطق آزاد، روز چهارشنه به میزبانی شرکت شهر فرودگای امام خمینی (ره) در جزیره کیش برگزار شد.

هدف از برگزاری این گردهمایی دستیابی به تعاملات بین فرودگاهی و دستیابی به راه‌های برقراری پروازهای مستقیم به مناطق آزاد از مبدا شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) است.