صدور روادید فرودگاهی برای گردشگران در فرودگاه مشهد

صدور روادید فرودگاهی برای گردشگران در فرودگاه مشهد

معاون نمایندگی وزارت امور خارجه شمال شرق کشور گفت : در فرودگاه مشهد روادید فرودگاهی به صورت ۲۴ ساعته تا ۴۵ روزه برای گردشگران صادر می‌شود .
به گزارش فرودگاهی ، محمود صادقی اظهار داشت : در اجلاس آیسسکو ، مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد. علاوه بر مشهد دو شهر امان در اردن، سنار در سودان به عنوان پایتخت‌های عربی و آفریقایی فرهنگ جهان اسلام معرفی شده‌اند .
وی افزود : در گذشته در کشورهای مختلفی این رویداد برگزار شده و در سال ۲۰۱۷ مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی انتخاب شده است و این انتخاب فرصتی فراهم می آورد تا بتوان ویژگی‌های مشهد مقدس را به دنیا معرفی کنیم .
معاون نمایندگی وزارت امور خارجه شمال شرق کشور ادامه داد : مشهد علاوه بر پایتخت فرهنگی یک شهر بین المللی است. در بیان علت این مهم در درجه اول می توان به وجود بارگاه مطهر امام هشتم (ع) اشاره کرد که محبوب همه شیعیان و مورد احترام همه مسلمانان است .
صادقی در تشریح برخی امکانات شهر مشهد گفت : وجود مراکز اقامتی و تفریحی و گردشگری و بهره مندی از جاذبه های متنوع فرهنگی، تاریخی و طبیعی از موقعیت ممتاز شهر مشهد از نظر جاذبه‌های گردشگری در سطح استانداردهای جهانی خبر می دهد .
وی افزود : فرودگاه مشهد با جابجایی ۸ میلیون مسافر و قرارگیری در کریدور آسیای مرکزی و میانه و دارا بودن حدود ۱۰ کنسولگری خارجی و دفتر بین المللی را می توان از دیگر ویژگی‌های شهر مشهد عنوان کرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.