شهر فرودگاهی امام خمینی فرصتی برای جهانی شدن

شهر فرودگاهی امام خمینی فرصتی برای جهانی شدن

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، گفت: شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از مزایای هاب لجستیکی برخوردار است.

رئیس هیات مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از مزایای هاب لجستیکی برخوردار است، عنوان کرد: در بخش لجستیک از ۲۰ شرکت بین‌المللی مشاور گرفتیم و نیازهای آن‌ها را مدنظر قرار دادیم.

به گزارش فرودگاهی و به نقل از روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام‌ خمینی (ره)، کوروش فتاحی در همایش بین‌المللی حمل‌ونقل و لجستیک ایران با اشاره به فلسفه ایجاد شهر فرودگاهی امام‌ خمینی (ره) گفت: نگاه وزیر راه و شهرسازی فراتر از ایجاد یک فرودگاه بین‌المللی بود، هدف اصلی ما تأثیرگذاری بر GDP کل کشور بود.

او افزود: در این راستا ما به کلید واژه ارتباطات رسیدیم تا بتوانیم هزینه‌ها را کاهش دهیم، همین نگاه باعث شد که ما از احداث فرودگاه به سمت احداث شهر فرودگاهی برویم.

رئیس هیات مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خطاب به مهمانان خارجی حاضر در همایش تأکید کرد: شاید بتوان این‌طور گفت که با توجه به حجم گردش مالی شما، نکته حائز اهمیت این است که هنوز نتوانستید از این ظرفیت اقتصادی در ایران استفاده کنید.

او با بیان اینکه ما به جهانی شدن شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) فکر می‌کنیم، افزود: برای اینکه بتوانیم جهانی پیش برویم و نیازمندی‌های بازار جهانی را مشخص کنیم به سراغ مشاوران خارجی رفتیم.

رئیس هیات‌ مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تصریح کرد: در حال حاضر مسترپلن شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تمام شده است و در بخش منطقه آزاد نیز ۸۰ درصد پلن آماده است.

فتاحی خاطر نشان کرد: در بخش لجستیک از ۲۰ شرکت بین‌المللی مشاور گرفتیم و نیازهای آن‌ها را مدنظر قرار دادیم تا بتوانیم بسته پیشنهادی ارائه کنیم که مشوق حضور آن‌ها در شهر فرودگاهی باشد. شهر فرودگاهی از حمل‌ونقل چندوجهی به‌عنوان یکی از مشخصه‌ هاب‌های لجستیکی برخوردار بوده و علاوه بر دسترسی به فرودگاه دارای اتوبان و خط ریلی نیز هست.

وی با اشاره به ظرفیت‌های لجستیکی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، توضیح داد: برخورداری از حمل‌ونقل چند وجهی، وجود بندر خشک که دسترسی مستقیم به بنادر فراهم می‌کند، لذا نزدیکی به مراکز پر جمعیت شرایط کم‌نظیری را فراهم کرده‌ است.

فتاحی بیان کرد: ما در عین داشتن ۲ هزار ۵۰۰ هکتار منطقه ویژه و هزار و ۵۰۰ هکتار منطقه آزاد هیچ کمبودی از نظر فضای مورد نیاز نداریم.

رئیس هیات‌ مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: ما کاملاً از حمایت برخوردار هستیم.