ساخت فرودگاه جدید اهواز با سرمایه گذاری خارجی

ساخت فرودگاه جدید اهواز با سرمایه گذاری خارجی

مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان ، اعلام کرد : فرودگاه جدید اهواز با سرمایه گذاری خارجی در جاده اهواز – ماهشهر ساخته می شود.
به گزارش فرودگاهی ، محمدرضا رضایی گفت : فرودگاه جدید اهواز آماده جذب و ورود سرمایه گذاری خارجی است و شرکت فرودگاه‌های کشور در حال رایزنی است تا از طریق یک شرکت خارجی، ساخت فرودگاه جدید اهواز را آغاز کند .
وی ادامه داد : زمین در نظر گرفته‌ شده برای این فرودگاه در انتظار تأیید سازمان هوا و فضا است و پس از تأیید آن و برنامه ریزی شرکت سازنده، عملیات اجرایی آغاز می‌شود .
مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان با اشاره به طرح توسعه فرودگاه فعلی اهواز، گفت : با برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده به دنبال توسعه ترمینال داخلی هستیم که مدیران پیشین آن را آغاز کرده بودند و همچنین طرح توسعه ترمینال خارجی در حال اتمام است .
رضایی خاطر نشان کرد : هر دو ترمینال به گونه‌ای برنامه ریزی شده‌اند که از نظر ابنیه مجزا می‌شوند و برای ترددهای داخلی و خارجی دو سالن مجزا خواهند داشت .
وی افزود : فرودگاه اهواز در ارزیابی فرودگاهی، فرودگاهی پر ترافیک است و در بین ۵۴ فرودگاه کشور از نظر پرواز، با ۸۰ پرواز رفت و برگشت داخلی و خارجی در روز، پنجمین فرودگاه کشور است .
مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان در پایان اظهار داشت : فرودگاه اهواز دارای یک باند است که مقاومت آن از نظر فنی ۵۰ است و می‌تواند میزبان هواپیماهای پهن پیکر باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.