منطقه آزاد و ویژه اقتصادی فرودگاه امام راه اندازی می شود

منطقه آزاد و ویژه اقتصادی فرودگاه امام راه اندازی می شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در کنار حضور سرمایه‌گذاران خارجی راه‌های هوایی جدیدی در کشور فراهم می‌شود، گفت : راه‌اندازی منطقه آزاد و ویژه اقتصادی فرودگاه امام تا چند روز آینده اعلام رسمی می‌شود .
به گزارش فرودگاهی ، عباس آخوندی در مراسم اجلاس هوانوردی ایران ۲۰۱۶ اظهار داشت : کشور ایران از نظر موقعیت جغرافیایی شرایط مناسبی دارد و عبور از آسمان ایران و توقف در این کشور برای مبادلات کالا و مسافر بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاران و شرکت‌های هواپیمایی دنیا است .
وی به تحریم‌های ناجوانمردانه کشور ایران اشاره کرد و گفت : این تحریم‌ها نه تنها به رفاه و امکانات ملت ایران لطمه زد بلکه به رفاه مردم منطقه نیز لطمه وارد کرد .
آخوندی اظهار داشت : امیدواریم با رفع تحریم‌ها تعادل طبیعی به منطقه خاورمیانه برگردد؛ ایران به عنوان چهارراه جهانی شرق- غرب، شمال- جنوب موقعیت استراتژیکی دارد ضمن آنکه حافظ منابع ملت‌های همسایه نیز هست .
وی با بیان اینکه فضای پسا تحریم فضای بازگشت به فضای تعادل است گفت‌ : ایران هزاران سال است که تعادل پایدار در منطقه ایجاد کرده است و تمدن ایران شهری از آسیای میانه تا شبه قاره هند و یمن و عراق را فرا گرفته و حوزه تمدن ایران شهری در تمام این مناطق حاکم بوده است .
وزیر راه و شهرسازی گفت : کشور ایران مرکز تعادل این منطقه است و بیرون بردن این مرکز تعادل از این منطقه و فشار به آن موجب ایجاد حجم نا آرامی‌ها و عدم تعادل در منطقه شده است .
وی با تاکید بر اینکه بازگشت به نقطه سقل امنیت در این منطقه ضروری است افزود : این نقطه سقل ایران است و در حال بازگشت به این نقطه هستیم.
وی با بیان اینکه تمدن ایران شهری ایران مزایای بسیاری دارد گفت : عبور از فراز ایران و دالان‌های هوایی این کشور منافع همه شرکت‌ها و کشورها را حفظ می‌کند .
آخوندی گفت : ما به عنوان قدرت منطقه‌ای علاقمندیم به مسئولیت منطقه‌ای خود عمل کنیم و دالان‌های ایمن عبوری برای ذینفعان را فراهم آوریم .
وی اظهار داشت : آسمان امن و آزاد برای همه کشورها و خطوط هوایی دنیا فراهم می‌کنیم و راه‌های هوایی جدید در ایران باز می‌شود ضمن آنکه مدیریت فضای کشور با به روز ترین سیستم‌ها انجام خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد : همچنین ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری جدید برای سیستم ناوبری در فضای ایران انجام می‌شود و فرودگاه‌های بزرگ که نقش اساسی در حمل بار و جابه‌جایی مسافر دارند ایجاد می‌شود .
آخوندی اظهار داشت : بزودی قرارداد توسعه فرودگاه امام با ظرفیت ۴۵ میلیون مسافر در سال منعقد می‌شود و فضای تجارت و فعالیت اقتصادی بهینه فراهم خواهد شد .
وزیر راه و شهرسازی گفت : در چند روز آینده منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه امام خمینی (ره) برای دنیا اعلام رسمی می‌شود.
وی بیان کرد : در کنار فرودگاه امام خمینی(ره) ،فرودگاه‌های شیراز، تبریز، اهواز و بوشهر توسعه می‌یابند و به کمک سرمایه‌های جدید نوسازی خواهند شد .
وی با تاکید بر اینکه فضایی فراهم می‌کنیم که شرکت‌های سرمایه‌گذار در ایران قدرت رقابت در منطقه از مسیر ایران بدست آورند ،گفت : فضا برای خرید و اجاره و اجاره به شرط تملیک هواپیما در ایران فراهم است .
وی با بیان اینکه ۶۷ فرودگاه در ایران عملیاتی هستند گفت : تعدادی از فرودگاه ها به دلیل کسری ناوگان چندان فعال نیستند .
وزیر راه و شهرسازی گفت : در توسعه ناوگان هوایی ایران فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری برای کشورهای خارجی فراهم است و از نظر ناوگان کوتاه برد، متوسط برد و بلند برد شرایط مناسبی فراهم خواهد شد .
وی با بیان اینکه ایران مقصد گردشگری برتر دنیا در سال ۲۰۱۶ معرفی شده است گفت : از نظر سرمایه‌گذاری در ایران به هیچ عنوان اجازه ورود واسطه‌ها را نمی‌دهیم و ارتباط فقط مستقیم خواهد بود و اگر هر سرمایه‌گذاری با پیشنهاد واسطه‌گری مواجه شد مستقیم به اینجانب اعلام کند.
آخوندی یادآور شد : غیر از شرکت‌های متعلق به رژیم صهیونیستی همه شرکت‌های دنیا می‌توانند در ایران فعال باشند و حتی به شرکت بوئینگ که موفق به حضور در این اجلاس نشد نیز خیر مقدم عرض می‌کنیم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.