درآمد سالانه فرودگاه شیراز کمتر از هزینه های آن است

درآمد سالانه فرودگاه شیراز کمتر از هزینه های آن است

مدیرکل فرودگاه های استان فارس اعلام کرد: درآمد سالانه فرودگاه شیراز کمتر از هزینه های جاری آن است .
به گزارش پایگاه فرودگاهی ؛ رضا بدیعی فرد افزود :  هزینه  های جاری فرودگاه شیراز بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان است درحالی که درآمد سالانه آن از مرز ۲۸ میلیارد تومان نمی گذرد .
وی تاکید کرد : یکی از مشکلات فرودگاه شیراز موضوع بدهی شرکت های هواپیمایی است ؛ شرکت های هواپیمایی از همه امکانات فرودگاهی و هوانوردی فرودگاه استفاده می کنند، اما توجه به بدهی های خود در قبال استفاده از امکانات فرودگاهی و هوانوردی فرودگاه شیراز ندارند .
مدیرکل فرودگاه های استان فارس ادامه داد : برخی از شرکت های هواپیمایی بدهی سنگینی به فرودگاه دارند که جمع این بدهی ها به ۱۷ میلیارد تومان می رسد.
بدیعی فرد  با بیان اینکه هزینه برق فرودگاه شیراز طی ۲۸ روز بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان است، تصریح کرد : فرودگاه شیراز اگر نتواند هزینه های مورد نیاز خود را تامین کند، در ارائه خدمات دچار مشکل خواهد شد .
وی با تاکید بر اینکه فرودگاه های استان هم اینک خدمات تخفیفی زیادی را به ویژه در مناطق محروم به مسافران ارائه می کنند، افزود : فرودگاه های استان و مجموعه شرکت فرودگاه های کشور باید به سمتی پیش بروند که بتوانند خدمات تکلیفی را حذف کنند و در این زمینه انتظار می رود دولت همانطور که از شرکت های هواپیمایی حمایت می کند، برنامه های شرکت فرودگاه ها را هم بیش از گذشته مورد حمایت قرار دهد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.