پرونده حقوقی ایرلاین‌های بدهکار همچنان در جریان است

پرونده حقوقی ایرلاین‌های بدهکار همچنان در جریان است

معاون برنامه‌ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها اعلام کرد : دو شرکت هواپیمایی هما و آسمان و دو شرکت هواپیمایی دیگر که غیر فعال هستند تاکنون هیچ پرداختی بابت استفاده از خدمات فرودگاهی نداشتند .
به گزارش فرودگاهی ، غلامحسین باقریان با اشاره به عدم حضور برخی از ایرلاین هایی که برای تعیین تکلیف بدهی خود به دستگاه‌های قضایی معرفی شده بودند، افزود : پرونده حقوقی این ایرلاین‌های بدهکار همچنان در جریان است و از این ایرلاین‌ها ، دو شرکت در گذشته فعال بودند که در حال حاضر غیر عملیاتی هستند .
وی خاطر نشان کرد : به دلیل اینکه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) شرکت ملی و حامل پرچم است در حال مذاکره و رایزنی برای پرداخت بدهی‌های خود است .
معاون برنامه‌ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها همچنین با اشاره به طلب شرکت فرودگاه‌ها از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ، اظهار داشت : ۲ درصد از هزینه هر لیتر سوختی که شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به ایرلاین‌ها ارائه می‌دهد باید در اختیار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران قرار گیرد .
باقریان با بیان اینکه شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به طور میانگین سالانه باید ۲۰ میلیارد تومان بابت ۲ درصد بهای سوخت به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران پرداخت کند ، گفت : این در حالی‌ است که از سال ۹۱ تاکنون فقط ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به شرکت فرودگاه‌ها پرداخت شده که ۳ میلیارد تومان آن در سال گذشته پرداخت شده است .
وی در پایان ، افزود : در حال حاضر این موضوع در کمیسیون اقتصادی دولت در جریان است تا راهکاری برای نحوه پرداخت بدهی های شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به شرکت فرودگاه‌ها ارائه شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.