اختصاص ۵۳ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فرودگاه خرم‌آباد

اختصاص ۵۳ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فرودگاه خرم‌آباد

‌اسفندیار کیانی ، مدیر فرودگاه خرم‌آباد اعلام کرد : طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد با اعتباری بالغ بر ۵۳ میلیارد تومان در قالب ۹ زیر پروژه در حال انجام است .
به گزارش فرودگاهی ، اسفندیار کیانی با اعلام این خبر گفت : هدف از طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد ، داشتن فرودگاهی ایمن و توسعه‌یافته است تا زیرساخت‌های آن تا ۵۰ سال آینده حفظ شود .
وی ادامه داد : ۴۲۰ متر تطویل و زهکشی باند ، ۱۱ هزار متر مربع توسعه اپلن ، توسعه ترمینال و احداث ترمینال جدید و پاویون و… در فرودگاه خرم‎آباد در حال انجام است .
مدیر فرودگاه خرم‌آباد تأکید کرد : آمار پروازها از هفته‌ای ۴ پرواز به ۲۸ پرواز در مسیر تهران – مشهد و یک پرواز خارجی (نجف و بغداد) رسیده است ، بطوری که در سال ۹۰ ، ۱۷ هزار مسافر با ۳۶۶ پرواز داشتیم ، اما امسال ۸۲ هزار و ۱۳۲ مسافر با ۱۰۸۲ پرواز از فرودگاه جابه‌جا شدند.
کیانی با بیان اینکه مجوز پنجمین دفتر هواپیمایی را نیز اخذ کردیم ، افزود : فرودگاه تنها جایی است که خیلی زود به بخش خصوصی لینک می‌شود .
ایشان با اشاره به اینکه پرواز مشهد ۲ سالی است که توسط شرکت هواپیمایی تابان برقرار شده است ، اضافه کرد : به دنبال تثبیت آمار پروازها هستیم ، اما متأسفانه چارترکننده در استان نداریم و برای پرواز مشهد از چارتر کننده مشهدی استفاده کردیم .
این مدیر عامل ضمن اشاره به اینکه برای پرواز کیش ، عسلویه ، قشم و سفر خارجی ترکیه چارترکننده نداریم، بیان کرد : محور توسعه فرودگاه و هزینه‌هایی که می‌شود به سیاست‌های کلی استان ختم می‌شود .
کیانی اضافه کرد : در سال ۹۴ ، ۱۳ پرواز به بغداد و نجف داشتیم و در یک سال گذشته تاکنون ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر به مشهد و ۱۳۰۰ نفر به نجف از طریق فرودگاه خرم‌آباد سفر کردند .
مدیر فرودگاه خرم‌آباد ، خاطر نشان کرد : سال گذشته برای نگهداری فرودگاه ۶ میلیارد تومان هزینه شد و این در حالیست که درآمد فرودگاه خرم‌آباد زیر یک میلیارد تومان بوده است .
کیانی در پایان با اشاره به اینکه به ازای هر ۱٫۵ ساعت می‌توانیم یک پرواز را در فرودگاه سرویس‌دهی کنیم ، افزود : در طی ۴ سال اخیر بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان دستگاه ناوبری در فرودگاه خرم‌آباد نصب شده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.