باید امکانات و تجهیزات فرودگاه های کشور را افزایش دهیم

باید امکانات و تجهیزات فرودگاه های کشور را افزایش دهیم

رحمت الله مه آبادی ، مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور اعلام کرد : فرودگاه های کشور به سرعت در حال توسعه است و همزمان باید زیر ساخت های مورد نیاز آنها نیز توسعه یابد .
به گزارش فرودگاهی ، رحمت الله مه آبادی در آیین تودیع و معارفه مدیر کل فرودگاه استان اصفهان گفت : مسافران داخلی و خارجی فرودگاه های کشور رو به افزایش است و برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران باید امکانات و تجهیزات فرودگاه های کشور را افزایش دهیم .
وی در ادامه با بیان اینکه فرودگاه مهرآباد تهران پر ترافیک ترین فرودگاه کشور است ، گفت : ترافیک هوایی و جابه جایی مسافر در این فرودگاه در سال گذشته ۶٫۳ درصد رشد داشته است .
مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور با بیان اینکه اردیبهشت ماه از فصول کم مسافر در صنعت هواپیمایی محسوب می شود ، اظهار کرد : فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد رشد را در زمینه جابه جایی مسافر تجربه کرده است .
مه آبادی اظهار داشت : آمار مسافر فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در مجموع ۲۲ درصد رشد داشته است .
وی بیان کرد : جابه جایی مسافرین داخلی فرودگاه شهید بهشتی در سال جاری ۱۶ درصد و جابه جایی مسافرین خارجی ۴۹ درصد رشد یافته است .
مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور ، یکی از مهمترین موانع توسعه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان را کمبود زمین و پارکینگ هواپیما دانست و ابراز امیدواری کرد : این مشکل با همکاری بخش نظامی مستقر در جوار فرودگاه شهید بهشتی اصفهان برطرف شود .
ایشان با بیان اینکه آسمان اصفهان یکی از پیچیده ترین ترمینال های هوایی کشور است ، اظهار کرد : برای داشتن آسمانی ایمن باید تحولات ساختاری و تسهیلات لازم پروازی فراهم شود .
این مدیر عامل گفت : استان اصفهان در سال جاری در مجموع خدمات صنعت فرودگاهی کشور و جابه جایی مسافر داخلی و خارجی رتبه پنجم را کسب کرد .
مه آبادی خاطر نشان کرد : این فرودگاه همچنین در سال جاری رتبه های سوم کشور را در جابه جایی مسافر داخلی و خارجی به دست آورد .
وی گفت : دو باند بسیار خوب و با کیفیت عالی در فرودگاه اصفهان وجود دارد اما در حوزه ترمینالی ضعیف است و برای تکمیل زیرساخت ها ، ۲۵ هزار متر مربع فضای ترمینال خارجی دراین فرودگاه ایجاد خواهد شد .
مه آبادی گفت : فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در سال ۹۴ در مجموع جابه جایی مسافر داخلی و خارجی به جایگاه ششم کشور دست یافت.
مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور افزود : استان اصفهان در سال گذشته رتبه پنجم کشور را در جابه جایی مسافر داخلی و رتبه سوم کشور را در جابه جایی مسافر خارجی به دست آورد .
گفتنی است ، در این مراسم از علی قاسم زاده قدردانی و حسن امجدی به عنوان مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان معرفی شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.