توانمندی فرودگاه بین‌المللی تبریز در صادرات طلا

توانمندی فرودگاه بین‌المللی تبریز در صادرات طلا

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری آذربایجان شرقی  از توانمندی فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز برای صادرات طلا خبر داد و گفت : باید توانمندی فرودگاه بین‌المللی تبریز در صادرات طلا اطلاع رسانی شود و دیگر توانمندی‌های موجود را نیز به فعل درآورده و بهینه کنیم.
به گزارش فرودگاهی ، احمد محمدزاده در نشست تسهیل صدور روادید برای گردشگران و مسافران خارجی و بررسی مسایل کارگو فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، با تاکید بر تسهیل ارایه خدمات فرودگاهی به مسافران خارجی در استان، تصریح کرد : از هر ۱۰ نفری که وارد یک کشور می‌شود حداقل یک نفر در آن کشور سرمایه‌گذاری یا از توانمندی‌های آن کشور برای واردات به کشور خود بهره‌مند می‌شود که با توجه به این مساله باید از این فرصت‌ها به خوبی بهره‌مند شویم.
وی تاکید کرد : هر استانی که آماده‌تر باشد و بتواند جذب سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهد بیشتر خواهد توانست از شرایط استفاده کند و این امر نیازمند همدلی و همکاری مدیران استانی است .
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر تسهیل روند زمانی ورود و خروج مسافران و هیات‌های خارجی از فرودگاه، اظهار داشت : بعد از استقرار دولت تدبیر و امید، جمهوری اسلامی ایران از معدود کشورهایی است که تشریفات روادید فرودگاهی در آن انجام می‌گیرد و اخیرا صدور روادید فرودگاهی از ۱۵ روز به یک ماه افزایش یافته است .
محمدزاده افزود : مسافران و گردشگران خارجی که می‌خواهند از روادید فرودگاهی استفاده کنند، چنانچه ۷۲ ساعت قبل از سفر از طریق تورهای مسافری مشخصات آنها به دستگاه‌های ذیربط مستقر در فرودگاه اعلام شود در مدت یک ساعت امکان صدور روادید و تشریفات فرودگاه انجام می‌شود و در صورتی که مسافران به صورت انفرادی به ایران سفر کنند در مدت دو ساعت تشریفات و روادید فرودگاهی برای آنها انجام می‌شود.
وی با اشاره به راه‌اندازی بخش کارگو در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، بیان کرد : با توجه به اینکه استان آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های صادرکننده و وارد کننده بوده، اما استانی که کارگو نداشته باشد در صادرات هم نمی‌تواند نقشی را ایفا کند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی، با اشاره به تاکیدات و نگاه ویژه مدیریت ارشد استان به بحث کارگو، اضافه کرد: زیرساخت‌های کارگو در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی آماده شده و نباید تنها به صرف اسم باقی بماند، بلکه باید به صورت عملی فعال شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.