فرودگاه امام خمینی (ره) از شرکت فرودگاه‌های کشور تفکیک شد

فرودگاه امام خمینی (ره) از شرکت فرودگاه‌های کشور تفکیک شد

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور اعلام کرد : به جز فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تمام فرودگاه‌های کشور زیان ده‌اند .
به گزارش فرودگاهی ،رحمت‌الله مه‌آبادی با بیان اینکه برخی از فرودگاه‌های کشور با هدف ارائه خدمت به برخی از سازمان‌ها و نهادها احداث شده‌اند تاکید کرد : این فرودگاه‌ها نه تنها با اهداف تجاری ساخته نشده‌ اند بلکه هرگز تجاری و اقتصادی هم نمی‌شوند.
وی اظهار داشت : برخی فرودگاه‌ها در چارچوب توجیه فنی٬ تجاری و اقتصادی ایجاد نشده‌اند و نیازهای محلی و سیاسی در ایجاد آنها دخیل بوده‌اند .
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور ادامه داد : رونق و توسعه فرودگاه‌های کمتر برخوردار نیازمند تصمیم‌گیری در سطح طرح‌های ملی است.
مه‌آبادی با بیان اینکه به دنبال تعریف فرودگاه‌ها در قالب «شرکت» است، افزود : در این صورت با ایجاد رقابت میان فرودگاه‌های کشور شرایط برای جذب ایرلاین‌ها و راه‌اندازی خطوط پروازی فراهم می‌شود. در همین راستا اخیرا با تشکیل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، این فرودگاه رسما از شرکت فرودگاه‌های کشور تفکیک شد و به عنوان یک شرکت فعالیت می‌کند .
وی درباره سیاست‌ها و برنامه‌های ایجاد رونق در فرودگاه‌های مناطق کمتر برخوردار گفت : توسعه پروازها از وظایف شرکت فرودگاه‌های کشور نیست بلکه از وظایف سازمان هواپیمایی کشوری است .
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور تاکید کرد : ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه مسیرهای هوایی مخصوصا به مقصد فرودگاه‌های مناطق کمتر برخوردار از وظایف شرکت فرودگاه‌های کشور است و ایجاد خطوط پروازی و توسعه پروازها از وظایف سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین‌هاست تا با مدیریت بازار این امکان را فراهم کند.
مه‌آبادی در پایان با بیان اینکه هزینه‌های فرودگاهی را در نظام بین‌المللی، ذی‌نفعان پرداخت می‌کنند، خاطر نشان کرد : عموما این ذی‌نفعان در فرودگاه‌های بزرگ و پرترافیک، مردم هستند اما در فرودگاه‌های اقماری و کوچک مجموعه سازمان‌ها و نهادهایی که برای تداوم فعالیت خود نیاز به وجود این فرودگاه‌ها دارند، ذی‌نفع هستند. در حالی که در کشور ما متاسفانه از این قاعده استفاده نمی‌شود و اگر رویکرد ما تغییر نکند قدرت اداره فرودگاه‌ها و توان خدمات‌دهی را به نحو قابل ملاحظه‌ای از دست خواهیم داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.