هواپیمایی آسمان آماده توافق برای تعیین تکلیف بدهی هایش شد

هواپیمایی آسمان آماده توافق برای تعیین تکلیف بدهی هایش شد

روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد : مدیران شرکت هواپیمایی آسمان ضمن تماس با شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران آمادگی خود را برای مذاکره و توافق در خصوص تعیین تکلیف نحوه تادیه بدهی‌های متعلقه اعلام و شرکت فرودگاه‌ها ضمن استقبال از این پ‍یشنهاد ، ابراز داشت در چارچوب قانون آماده هرگونه تعامل با این شرکت و سایر بهره‌برداران فرودگاهی است .
به گزارش فرودگاهی ؛ بنا به گفته غلام‌حسین باقریان‌ به‌ منظور وصول مطالبات و استیفای حقوق شرکت‌ فرودگاه‌ها از سال گذشته جلسات متعددی با شرکت‌های هواپیمایی بدهکار برگزار و هشدارهای لازم به مدیران عامل این شرکت‌ها در مورد عدم پرداخت بدهی‌هایشان داده شد ، در این راستا برخی از شرکت‌های هواپیمایی اقدام به پرداخت مطالبات شرکت فرودگاه‌ها به صورت نقد و اقساط کردند و برخی نیز به هشدارهای صادر شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها مبنی بر به کارگیری راهکار قضایی در این زمینه توجهی نشان ندادند .
وی چندی پیش اظهار داشت : بی‌اعتنایی این شرکت‌های هواپیمایی نسبت به پرداخت بدهی‌هایشان موجب شده است که شرکت فرودگاه‌ها مورد اتهام قوه قضاییه برای عدم استیفای حقوق بیت‌المال به دولت قرار گیرد ؛ شرایط به‌وجود آمده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران را بر آن داشت ، تا علی‌رغم میل باطنی راهکار قضایی را برای برخورد با شرکت‌های هواپیمایی بدهکار انتخاب کند و در این زمینه اقدام به گرفتن حکم علیه مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان کرد .
پیش از این غلامحسین باقریان عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه‌ها اعلام کرده بود ، شرکت هواپیمایی آسمان مدعی است که حکم جلب برای مدیرعامل را دریافت نکرده ، اما گذشت زمان و اجرای حکم موجب می شود تا همگان متوجه صحت خبر شرکت فرودگاه‌ها شوند .
مقام یاد شده گفته بود ، چنانچه به ادعای شرکت هواپیمایی آسمان حکم جلبی وجود نداشته باشد ، این ایرلاین می‌تواند از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بابت رسانه‌‌یی کردن ‌چنین خبری ، شکایت کند ، اما پس از اجرای حکم ، عموم جامعه متوجه خواهند شد که حرف صحیح را چه کسی مطرح ساخته است .
عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران همچنین اظهار داشت : شرکت هواپیمایی آسمان گویا قصد ندارد شبیه دیگر شرکت‌های هواپیمایی نسبت به تسویه و شفاف‌سازی بدهی‌های خود به شرکت فرودگاه‌ها ، اقدام کند و در تلاش است که مثل گذشته فرافکنی کند .
به اعتقاد باقریان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران موظف است به عنوان یک شرکت دولتی و درآمد – هزینه‌ای ، این طلب‌های خود را که از اموال بیت‌المال محسوب می‌شود ، وصول کند .
گفتنی است ، اواخر خردادماه امسال ، عضو هیات مدیره و مدیر کل دفتر حقوقی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرده بود که پرونده قضایی مربوط به بدهی ایرلاین‌ها به این شرکت همچنان باز و ممکن است بزودی به صدور حکم منجر شود .
به گفته معصومه ابراهیمی ، میزان بدهی شرکت‌های هواپیمایی به شرکت فرودگاه‌ها حدود هفت هزار میلیارد ریال (۷۰۰ میلیارد تومان) است که بیشترین میزان بدهی‌ها به شرکت فرودگاه ها مربوط به چهار شرکت بزرگ هواپیمایی است که یکی از آنها با وجود تمهیدات در نظر گرفته شده، هیچ اقدامی برای پرداخت بدهی خود نکرد .
مدیر کل حقوقی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ، امسال را آخرین فرصت برای پرداخت بدهی شرکت‌های هواپیمایی ذکر کرد و افزود : اکنون درصدد ایجاد تمهیداتی هستیم که پرداخت بدهی شرکت‌ها در روندی قانونی قرار گیرد و فرصت هرگونه تخطی از ایرلاین گرفته شود .
اکنون تعدادی از شرکت های هواپیمایی به جز بدهی به شرکت فرودگاه ها ، ۱۰ هزار میلیارد ریال (یک هزار میلیارد تومان) به شرکت ملی نفت ایران بابت سوخت بدهکارند و دولت تهاتر شدن این بدهی ها را با بخش های مختلف تصویب کرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.