برقراری پرواز ۴۰ ایرلاین‌ خارجی در فرودگاه های کشور

برقراری پرواز ۴۰ ایرلاین‌ خارجی در فرودگاه های کشور

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت : در حال حاضر حدود ۴۰ شرکت هواپیمایی خارجی در حال انجام پرواز به فرودگاه‌های مختلف کشور هستند .
به گزارش فرودگاهی ؛ مقصود اسعدی‌ سامانی درباره اینکه فرودگاه‌های ایران چقدر آماده پذیرش پروازهای شرکت‌های بین‌المللی هستند ، عنوان کرد : فرودگاه‌های ایرانی که به عنوان فرودگاه‌های بین‌المللی شناخته می‌شوند ، خدماتی را در سطح استانداردهای بین‌المللی ارائه می‌دهند، ولی قطعاً هر چقدر فرودگاه‌های ایران توسعه یابند و بتوانند خدمت‌رسانی بهتری داشته باشند و امکانات نشست و برخاست هواپیماهای غول‌پیکر خارجی را برای ایرلاین‌های غیر‌ ایرانی فراهم کنند ، عاملی برای جذب تردد بیشتر مسافران کشورهای دیگر خواهد بود و در نتیجه، افزایش درآمد کشور در سرجمع فعالیت صنعت هوایی رخ خواهد داد .
وی در ادامه گفت : هم‌اکنون حدود ۴۰ شرکت هواپیمایی خارجی در حال انجام پرواز به فرودگاه‌های مختلف کشور هستند و این آمادگی در ایران وجود دارد که هر ایرلاین خارجی که تمایل داشته باشد در ایران فعالیت کند، بر اساس موافقتنامه‌هایی که بین سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران با هواپیمایی کشوری آن کشور منعقد خواهد شد، بتوانند پروازهای دو‌جانبه را با ایران برقرار کنند. یعنی هواپیماهایشان در فرودگاه‌های ایران بنشینند و پذیرای هواپیماهای خارجی در آسمان خود باشند .
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی همچنین در مورد بازگشت مجدد ایرلاین‌های خارجی همچون ایرفرانس به ایران ، اظهار داشت : برنده واقعی در این عرصه مسافران هستند و البته این فرصت جدیدی برای استفاده آنها از ایرلاین‌های خارجی است ، ضمن اینکه مسافران می‌توانند سریع‌تر، بهتر و راحت‌تر به بلیت مورد نظر خود در مسیرهایی که این ایرلاین پرواز دارد، برسند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.