تعرفه تبلیغات در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران

تعرفه تبلیغات در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران

فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران توسط شرکت فرودگاه های کشور اداره می‌شود و مرکز فعالیت شرکت های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ، ماهان ، آسمان ، قشم ، کاسپین ، تابان و زاگرس می‌باشد .
این فرودگاه به عنوان جایگزین فرودگاه بین‌المللی مهرآباد طراحی گردیده است که اکنون در داخل بافت شهر تهران قرار گرفته و با بیش از ۷۰۰ پرواز هفتگی تهران را به شهرهایی در بیش از ۳۰ کشور جهان متصل می‌کند .
در طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام پهنه ۱۴ هزار هکتاری فرودگاه به دو بخش هوایی و غیر هوایی تقسیم شده است . بخش هوایی شامل ۴۰۰۰ هکتار از اراضی فرودگاه است که به چهار فاز بصورت زیر تقسیم شده است :
فاز اول این پروژه شامل ترمینال مسافری شماره یک و تأسیسات و ساختمان‌های جانبی آن با ظرفیت جابجایی حدود ۶/۵ میلیون مسافر در سال است که در حال حاضر سالانه به ۵ میلیون مسافر سرویس می‌دهد .
فاز دوم شامل ترمینال مسافری شماره دو و تأسیسات و ساختمان‌های جانبی آن با ظرفیت جابجایی حدود ۲۰ میلیون مسافر در سال است که در حال ساخت می‌باشد و هزینه احداث و تکمیل فاز دوم طرح توسعه فرودگاه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است .
فاز سوم شامل ترمینال مسافری شماره سه و تأسیسات و ساختمان‌های جانبی آن خواهد بود که از لحاظ معماری و ظرفیت دقیقاً مشابه ترمینال مسافری شماره دو است .
در فاز چهارم طرح توسعه این فرودگاه که فاز نهایی بخش هوایی است برای افزایش ظرفیت فرودگاه تا ۹۰ میلیون مسافر در سال برنامه‌ریزی شده است . بخش غیرهوایی طرح توسعه فرودگاه (شهر فرودگاهی) حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی فرودگاه را به خود اختصاص می‌دهد که شامل ۱۵۰۰ هکتار منطقه آزاد تجاری ، ۲۵۰۰ هکتار منطقه ویژه اقتصادی و حدود ۶۰۰۰ هکتار با کاربری‌های متفاوت است .
فرودگاه امام خمینی (ره) اولین فرودگاه ایران است که به شبیه‌ساز برج مراقبت پرواز مجهز می‌باشد که در سال ۱۳۹۳ توسط یک گروه دانش بنیان ایرانی «گروه فراز» و با هدف آموزش پرسنل برج مراقبت پرواز طراحی گردیده است . با استفاده از این سیستم اولین دوره بین‌المللی آموزشی تخصصی برج مراقبت برای کنترلرهای برج مراقبت کشور سوریه برگزار گردید .

ترمینال های فرودگاه امام خمینی تهران

ترمینال ۱

نخستین و تاکنون تنها ترمینال فعال فرودگاه امام خمینی ، ترمینال ۱ است که سالیانه مجموعاً ۶٫۵ میلیون مسافر و ۱۲۰٬۰۰۰ تُن بار از این فرودگاه جابه‌جا می‌شود .

ترمینال سلام (ترمینال ۲)

دومین ترمینال فرودگاه امام خمینی ترمینال سلام نام دارد که اکنون در حال ساخت است و ظرفیت پذیرش ۵ میلیون مسافر در سال را دارد . هرچند که این ترمینال قرار بود صرفاً برای پروازهای حج استفاده شود ، اما ظاهرا از این ترمینال برای همهٔ پروازها استفاده خواهد شد .

ترمینال ایران‌شهر (ترمینال ۳)

ترمینال سوم که ترمینال ایرانشهر نامیده می‌شود ، در حال حاضر در مرحلهٔ مطالعاتی قرار دارد و قرار است شرکتی هلندی کار ساخت آن را انجام دهد . این ترمینال توانایی پذیرش ۲۰ میلیون مسافر در سال را خواهد داشت و انتظار می‌رود با افتتاح این ترمینال ، ظرفیت جابه‌جایی مسافر در فرودگاه امام خمینی به ۳۰ میلیون نفر در سال افزایش یابد . پس از افتتاح این ترمینال، از ترمینال ۱ فقط برای پروازهای داخلی استفاده خواهد شد .

تعرفه تبلیغات در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران

به دلیل اینکه فرودگاه یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین مکان های عمومی محسوب می شود تبلیغات در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران می تواند فروش محصولات و برندهای تبلیغ شده بر روی تابلو های تبلیغاتی را دوچندان کند .

فرودگاه امام با جابجایی نزدیک به ۵ میلیون مسافر در سال ۱۳۹۲ یازدهمین فرودگاه خاور میانه از نظر جابجایی مسافر است این آمار در ۱۱ ماهه سال ۹۳ به ۵٬۸۴۴٬۰۹۰ مسافر رسید. فرودگاه امام همچنین با جابجایی نزدیک به ۹۹ هزار تن بار در سال یکی از فرودگاه‌های مهم منطقه در زمینه حمل بار نیز می‌باشد.
اهمیت فرودگاه ها به حدی است که بسیاری از صاحبین برند و صاحب رسانه ها را برای اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی و اختصاص جایگاه های ویژه فرودگاه به خود ، در عرصه رقابت قرار داده است . لذا این موقعیت خاص باعث گردیده تعرفه تبلیغات در فرودگاه امام مبلغ قابل توجهی می باشد که البته این مبالغ در مقایسه با اثربخشی و بازدهی تبلیغات برندها قابل چشم پوشی است .

معرفی فضاهای تبلیغاتی در فرودگاه امام خمینی تهران

 1. سالن مرکزی پروازهای بین المللی فرودگاه امام خمینی
 2. سالن ترانزیت پروازهای خارجی فرودگاه امام خمینی
 3. سالن ورود مسافرین و بار فرودگاه امام خمینی
 4. سالن خروجی و گذرنامه فرودگاه امام خمینی
 5. فضای بیرونی فرودگاه امام خمینی
 6. فضای پارکینگ فرودگاه امام خمینی
 7. ستون داخل سالن فرودگاه امام خمینی
 8. سالن ترانزیت فرودگاه امام خمینی
 9. محوطه داخلی فرودگاه امام خمینی
 10. سالن انتظار فرودگاه امام خمینی
 11. ترمینال فرودگاه امام خمینی
 12. سالن گمرک فرودگاه امام خمینی

کسانی که قصد تبلیغات در فرودگاه بین المللی امام خمینی را دارند برای آگاهی از تعرفه تبلیغات در فرودگاه امام و همچنین مشاوره می توانند با شماره : ۰۹۱۲۸۷۰۰۵۵۶ تماس حاصل نمایند .

pdf
تعرفه تبلیغات در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.