بوئینگ بزرگترین غایب اجلاس هوانوردی ۲۰۱۶

بوئینگ بزرگترین غایب اجلاس هوانوردی ۲۰۱۶

معاون دفتر برنامه‌ریزی ، راهبردی و همکاری‌های بین‌المللی شرکت فرودگاه‌های کشور از حضور شرکت‌های بزرگ هواپیماساز ایرباس،‌ بمباردیه، ای‌تی‌آر و ام‌بر ایر در اجلاس هوانوردی ۲۰۱۶ تهران خبر داد و گفت : از بین غول‌های هواپیماساز تنها بوئینگ به علت مشکلات اخذ ویزا در اجلاس بین‌المللی هوانوردی حضور نداشت .
به گزارش فرودگاهی ، احمدرضا بیاتی با اشاره به حضور شرکت‌های بزرگ هواپیماساز در اجلاس بین‌المللی هوانوردی ۲۰۱۶ در تهران اظهار کر د: اجلاس هوانوردی ۲۰۱۶ با حضور ۱۶۰ شرکت کننده خارجی از ۳۵ کشور جهان برگذار شد که شرکت‌هایی مانند ایرباس، بمباردیه و ام‌بر ایر در آن حضور داشتند .
وی با بیان اینکه تفاوت صنعت هوانوردی با سایر صنایع این است که قدرت اصلی این صنعت در دست چند کشور بزرگ و معتبر است گفت : با حضور شرکت‌های بزرگ و معتبر تولید کننده هواپیما در این اجلاس به صورت مستقیم با آنها وارد مذاکره شدیم .
معاون دفتر برنامه‌ریزی، راهبردی و همکاری‌های بین‌المللی شرکت فرودگاه‌های کشور ادامه داد : در این اجلاس شرکت‌های هواپیماساز، اجاره‌دهنده، و ارائه کننده خدمات فرودگاهی و ناوبری حضور داشتند و با توجه به سیاست‌های دولت و همچنین کاهش قابل توجه قیمت نفت، تمرکز نوسازی ناوگان، براساس تامین هواپیما از طریق لیزینگ و اجاره به شرط تملیک است .
بیاتی با بیان اینکه در این اجلاس فاینانسرهای جهانی و تامین کنندگان مالی دنیا حضور داشتند ، گفت : علیرغم تمام مشکلاتی که در چند هفته اخیر در منطقه پیش آمد استقبال قابل توجهی برای حضور در این اجلاس از سوی کشورهای منطقه و صاحب صنعت هوانوردی انجام شد .
وی ادامه داد : یکی از استراتژی‌های صنعت هوانوردی کشورمان پس از نوسازی ناوگان، توسعه فرودگاه‌های بین‌‌المللی و داخلی است که در این اجلاس هم شرکت‌های معتبر ارائه کنندگان خدمات فرودگاهی حضور یافتند .
بیاتی افزود : از جمله شرکت‌های ارائه دهنده خدمات فرودگاهی لوفتانزا تکنیک است و قرار است از این پس مهندسی و تعمیر نگهداری هواپیما با مشارکت شرکت‌های داخلی و خارجی معتبر انجام شود .
معاون دفتر برنامه‌ریزی، راهبردی و همکاری‌های بین‌المللی شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به حضور شرکت‌های قدر هواپیماساز در اجلاس هوانوردی ۲۰۱۶ تهران گفت : در حال حاضر ناوگان هوایی کشورمان به هواپیماهای میانبرد و کوتاه برد نیاز دارد که با این هدف‌گذاری از شرکت‌های ایرباس، ام‌بر ایر از برزیل، بمباردیه از کانادا و ای‌تی‌ار دعوت کرده‌ایم که در این بین تنها بوئینگ حضور نداشت .
وی با اشاره به علت عدم حضور بوئینگ در این اجلاس گفت : شرکت بوئینگ هم تنها به دلیل مشکلات و اخذ ویزا نتوانست دراین اجلاس حضور داشته باشد اما شرکت‌های بزرگ اجاره دهنده هواپیما از آمریکا در اجلاس حضور داشتند .
بیاتی با اشاره به حضور شرکت‌های اجاره دهنده هواپیما در اجلاس هوانوردی ۲۰۱۶ تهران افزود : شرکت‌هایی که ۷۰ درصد اجاره هواپیما در بازار جهانی را انجام می‌دهند، در اجلاس حضور یافتند .
وی تاکید کرد : با توجه به اینکه ایرلاین‌ها در شرایط حاضر قدرت خرید هواپیماهای نو و جدید را ندارند ، فاینانس و اجاره هواپیما منطقی ترین راه برای نوسازی ناوگان است .
وی افزود : همچنین در حوزه خدمات فرودگاهی شرکت‌های معتبر دناتا و منزیس حضور داشتند .
معاون دفتر برنامه‌ریزی، راهبردی و همکاری‌های بین‌المللی شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه همین حالا هم تقاضا برای حضور در اجلاس از کشورهای مختلف وجود دارد، گفت : بازار هوایی ایران بازار بکری است و ظرفیت‌های فراوانی برای شرکت‌های خارجی دارد هر چند که در هفته‌های اخیر با مشکل صدور و اخذ ویزا مواجه شدیم اما شرکت‌های بین‌المللی، غربی و منطقه‌ای زیادی در اجلاس حضور یافتند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.