بهره‌برداری از متروی فرودگاه بین المللی مشهد

بهره‌برداری از متروی فرودگاه بین المللی مشهد

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی از بهره‌برداری متروی فرودگاه بین المللی مشهد در بهمن ماه امسال خبر داد .
به گزارش پایگاه فرودگاهی ، محمد باقر قاسم‌زاده درباره آخرین وضعیت بهره‌برداری از متروی فرودگاه بین‌المللی مشهد اظهار کرد : عملیات احداث متروی این فرودگاه در حال انجام است و در بهمن ماه امسال در ایام دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی بیان کرد : ایستگاه متروی فرودگاه بین‌المللی مشهد به داخل ترمینال مسافری این فرودگاه متصل می‌شود که با این اقدام مسافران دیگر نیاز به خروج از ترمینال ندارند و به طور مستقیم می‌توانند از داخل ترمینال مسافری فرودگاه به ایستگاه مترو دسترسی داشته باشند .
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی از حضور سرمایه‌گذاران خارجی برای ساخت ترمینال خارجی فرودگاه‌ بین‌المللی مشهد خبر داد و گفت : سرمایه‌گذاران فرانسوی برای ساخت این ترمینال اعلام آمادگی کردند که مقدمات اجرای این پروژه فراهم شده است .
قاسم‌زاده ادامه داد : احداث ترمینال خارجی فرودگاه بین‌المللی مشهد هنوز منتهی به امضای قرارداد نشده است و در صورت پیشرفت توافقات قرارداد اجرای این پروژه تا ۹ ماه آینده امضا می‌شود .
وی با بیان اینکه ترمینال خارجی با وسعت ۵۰ هزار مترمربع در سه طبقه و با تمام تجهیزات ساخته می‌شود افزود: بنا به گفته سرمایه‌گذار فرانسوی، ترمینال خارجی فرودگاه بین المللی مشهد از زمان امضای قرارداد در مدت سه سال ساخته می‌شود.
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی درباره سایر پروژه‌های این فرودگاه نیز گفت : پروژه محوطه سازی در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم با مساعد شدن شرایط جوی طی سه ماه آینده پیشرفت این پروژه به ۶۰ تا ۷۰ درصد برسد .
قاسم زاده در پایان عنوان کرد : ساخت فاز نخست ساختمان تکنیکال بلاک فرودگاه با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در حال انجام است که تا اسفندماه به پایان می‌رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.