احداث ترمینال جدید پروازهای خارجی در فرودگاه اصفهان

احداث ترمینال جدید پروازهای خارجی در فرودگاه اصفهان

مدیر کل فرودگاه بین المللی اصفهان اعلام کرد : پروژه احداث ترمینال جدید پروازهای خارجی ، با سرمایه گذاری شرکت وینسی فرانسه در دست اقدام است .
به گزارش فرودگاهی ، علی قاسم زاده با اشاره به تمهیدات و پروژه های فرودگاه اصفهان، عنوان کرد : دستگاه کمک ناوبری ، سیستم روشنایی عوامل پروازی ، افزایش کانترهای پذیرش مسافر از ۱۲ کانتر به ۱۶ کانتر ، بهسازی ترمینال فرودگاه ، انجام رنگ جداول و گلکاری محوطه و همچنین برگزاری ستاد تسهیلات نوروزی با حضور مسئولین کلیه ادارات مستقر در فرودگاه در دست اقدام است .
وی افزود : فرودگاه اصفهان به دلیل واقع شدن در مرکز کشور و نزدیکی آن به تهران به عنوان فرودگاه اضطراری در فرودگاه های مهرآباد ، امام خمینی (ره)، شیراز، مشهد و اهواز نقش اساسی دارد .
مدیر کل فرودگاه بین المللی اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان به عنوان قطب گردشگری نقش بی بدیلی در کشور دارد، اظهار داشت : فرودگاه بین المللی اصفهان به عنوان یکی از محورهای توسعه استان ، باید گسترش پیدا کند . اولویت اول رفع مشکلات محدودیت اراضی فرودگاه است که این موضوع باعث خروج فرودگاه اصفهان از بن بست می شود .
قاسم زاده با اشاره به پروژه های در دست احداث، گفت : احداث ترمینال جدید پروازهای خارجی با سرمایه گذاری شرکت وینسی فرانسه، تکمیل فاز دوم ترمینال پروازهای خارجی با زیربنای ۸ هزار متر مربع و همچنین ترمینال فعلی خارجی به ۱۴ هزار متر مربع افزایش می یابد .
وی افزود : احداث موتورخانه ترمینال پروازهای خارجی ، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب فرودگاه ، بهسازی بلوار فرودگاه و همچنین توسعه فضای سبز از جمله پروژه های مهم در دست اجرا است .
مدیر کل فرودگاه بین المللی اصفهان در رابطه با آخرین وضعیت CIP فرودگاه شهید بهشتی اصفهان اعلام کرد : با توجه به امضاء تفاهم نامه توسعه فرودگاه اصفهان در سفر ریاست جمهوری به کشور فرانسه توسط شرکت وینسی فرانسه پیش بینی احداث CIP فرودگاه در ترمینال جدید فرودگاه جهت بهره برداری بهتر و ارایه خدمات مطلوب تر به مسافرین در آن منظور شده و CIP موقت در داخل ترمینال داخلی فعلی فرودگاه طراحی شده که امیدواریم پس از تامین اعتبار ساخت آن آغاز شود .
قاسم زاده در خصوص وضعیت تاکسی های فرسوده فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، گفت : جهت نوسازی و افزایش ناوگان تاکسی های فرودگاه شهید بهشتی اصفهان پیگیری ها، مکاتبات و جلسات متعددی با مسئولین استانداری و شهرداری و سازمان تاکسی رانی اصفهان انجام شده است و بر اساس آخرین جلسه مقرر شد که سازمان تاکسی رانی اصفهان نسبت به معرفی چندین مدل تاکسی اقدام نماید.
وی از مذاکره با چند شرکت سرمایه گذاری برای تهیه و استقرار چندین دستگاه خودرو لوکس خارجی در فرودگاه اصفهان خبر داد و گفت : برای ایجاد تسهیلات و حق انتخاب بیشتر برای گردشگران و مسافران، استقرار خودروهای لوکس در دست بررسی است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.